Hakkimda

[button color=”red” size=”big” link=”http://tayfundemirbas.net/wp-content/uploads/2014/12/TayfunDemirbas_CV-1.pdf” target=”blank” ]CV’mi buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.[/button]

[divider]

Merhaba,

Ben Tayfun DEMİRBAŞ. Darıca DenizYıldızları Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknoloji – Veri Tabanı Programcılığı bölümünü okudum. Daha sonra Üniversiteye HATAY-Mustafa Kemal Üniversitesi-Dörtyol Meslek Yüksekokulunda devam ettim. Ve burada bölümümü 1.likle bitirip İstanbul Üniversitesine Yatay geçiş ile yerleştim Doğan Can  MUTLU arkadaşım ile. İstanbul Üniversitesini derece ile  bitirip  Stajımı yapmaya başladım.

[divider]

STAJ : 

Partner Akademi 

Görev : SharePoint – Asp.Net ‘ te Custom Web Partlar geliştirdim. Genelde bilgi üniversitesinin sistemi üzerinde geliştirmeler yapmaktaydım. Gelişmeleri daha çok asp.net ‘ te yazdım. SharePoint hakkında kullanım tecrübem oldu.  Azure hakkında bilgiler edindim. SQL Server üzerinde sorgular yazdım.

[divider]

LİSE STAJI : 

Görev : Lisede  de kurumsal bir emlak  firmasında 1 Yıl stajyer olarak çalıştım. C# üzerinde şirketin ihtiyaçlarını karşılayacak projeler geliştirdim. Bilgisayar bakımı onarımı yaptım.  WordPress site kurulumları gerçekleştirdim. Şirketin web sitesinin WordPress ile tasarladım ve güncellemelerini seo çalışmalarını gerçekleştirdim.

[divider]

FIT Solutions ( Kasım 2013 – Halen )

Görev:  FIT Solutions’ta abap danışmanı olarak işe başladım. İlk temmuz 2014 e kadar abap danışmanı olarak çalışmaya devam ettim. Bu zamana kadar C# – Abap – Mobil uygulama entegrasyonları geliştirdim. Genellikle abap web servisi ile diğer platformlar arasında entegrasyonu sağladım. 

Şimdi ise FIT Solutions ‘ daki yeni görevim Business Analyst. Ama sadece business Analyst ‘ lik yapmıyorum. Diğer taraftan da Software Developer ‘ lığa devam ediyorum. Halen daha entegrasyon projeleri geliştirmeye devam ediyorum.

Business Analyst olarak asıl görevim ise ;  E-Fatura desteğini sağlamak. Yani SAP e-Fatura sistemini kullanan şirketlerin sorunlarını çözmek.

Aktif olarak geliştirilen projeler:

A101 Etiket Geliştirmesi : Bu projede adında da anlaşılacağı gibi A101 deki etiketlerin çizimlerini yaptırıyorum. A101 de toplam 18 adet etiket türü var. Yatay 2 li – 4 lü – 8 li , Dikey 10 lu filan filan… Bu bütün türlerde PDF formatında etiket yazdırıyorum. Etiketin üzerindeki bütün yazılar parametrik olarak değiştirebilir şekilde tasarlandı.( ürün tanımı – fiyat – adet fiyatı vb..) Proje halen daha geliştirme aşamasında. Bittiğinde artık A101 deki etiketleri gördükçe beni hatırlarsınız 🙂

A101 Kasa Defteri Projesi : İlk geliştirdiğimiz proje A101 ‘ in kasa defteri ( kasa zarfı da deniliyor) projesi oldu.Proje Türkiyedeki bütün A101 mağazalarında kullanılmaktadır.  Projeyi üstten anlatmak gerekirse : Akşam marketler kapanırken gelir giderlerini bu programa giriyorlar ayrıntılı bir şekilde, çeşitli gelir ve gider türleri bulunmakta. Veriler girildikten sonra “web servis” aracığılı ile SAP sistemine aktarılıyor. Merak eden gidip bi A101 mağazasında programı inceleyebilir 🙂

A101 Mobil Mağaza Sayım projesi : Projeden kısaca bahsetmek gerekirse : A101 de bazı zamanlarda mağazadaki bütün ürünler el terminali ile tek tek sayılıyor.(Sanırım ayda 1 di.) Bu sayımı mağazadaki çalışanlar gerçekleştiriyor. Mağazada kaç kişi varsa o kadar kişi sayım yapabilir. Herkes arkadaşının saydığı yeri tekrar sayıyor birbirleri ile çaprazlanıyor filan filan..  En son sayım bittikten sonra bilgiler el terminalinden web servis aracılığı ile SAP sistemine aktarılıyor. SAP sisteminde doğruluğu kontrol ediliyor onaylanıyor ve sayım tamamlanıyor.

FIT Solutions Web sitesi : Şirketin sitesini WordPress ile düzenlemekteyim.  İçeriklerin düzenlenmesi, tasarımı , seo’su , hız optimizasyonu vb. yani sitenin bütün geliştirmelerini yapmaktayım.

[divider]

TayfunDemirbas
TayfunDemirbas

Aktif olarak Geliştirdiğim Projeler : 

  • Android üzerinde geliştirmeler yapmaktayım. Geliştirdiğim projeler kişisel projelerdir. Projelerime üstteki menüden Android Uygulamalarım ‘ a tıklayarak bakabilirsiniz. Artık küçük çaplı projeler dışında büyük projeler geliştirmekteyim. Çok yakında da markette göreceksiniz uygulamamı inşallah.
  • Windows Phone 8 üzerinde aktif olarak projeler geliştirmekteyim. Markette de zaten 10‘ dan fazla uygulamam bulunmakta. Her an bir uygulama yazabilirim aklıma birşey geldiğinde hemen algoritmasını çıkarır gerekli çevreyi hazırlar ve yaparım. Yani aklıma bir fikir geldiğinde önce Windows Phone için yazıyorum daha sonra android için yazıyorum. Windows Phone benim için test sistemi desek doğru olur sanırım 🙂
  • Asp.Net üzerinde Web servisler yazmaktayım. Hatta bu aralar bu web servis olayına fena takmış durumdayım bütün işlerimi web servis ile çok basit bir şekilde halledebileceğimi düşünüyorum. Bundan önce neden hiç web servis kullanmamışım kendime hayret ediyorum. Keşke daha önceden öğrenseydim. Web servisi “xml  ve json” olarak kullanıyorum. Yani genelde Json kullanıyorum. XML zorunlu bir ihtiyaç olduğu zaman kullanıyorum.

Yukarıdaki projeler iş hayatım dışında ilgilendiğim kendimi geliştirdiğim projeler diyebilirim. İş hayatında tamamen farklı projeler üzerinde çalışmaktayım. Bireysel projeler ve Enterprise projeler arasında İstanbuldan  Ardahan ‘ a kadar fark var.

Bilgilerim;

Programlama Dilleri : 

Windows Phone 8 Programlama ,

Windows 8 ,

ABAP ,

Android,

C# , ASP.NET , VB.NET  ,

WordPress , HTML , XML , XSLT

SharePoint   ,

Adobe CS5,  

Java.

Okuduğum Üniversiteler.

1) Mustafa Kemal Üniversitesi – Bilgisayar Programcılığı ( 1 yıl sonunda yatay geçiş yaptım).

2) İstanbul Üniversitesi – Bilgisayar Programcılığı ( Yatay geçiş ile geldim).

 3) Eskişehir Açıköğretim Üniversitesi – İşletme Bölümü.

 

YAPTIĞIM WEB SİTELERİ : 

[highlight]www.fitsolutions.com.tr[/highlight]

www.ronaydanismanlik.com

www.e-canlitvizle.org/

www.miranyapi.com.tr