WordPress Seo Eklentisi

Merhaba arkadaşlar , bugün sizlere WordPress ilk kurulduğunda eklemeniz gereken bir WordPress Seo Eklentisi nden bahsedeceğim.

Eklentinin adı :  All in One SEO . 

wordpress-all-in-seo
wordpress-all-in-seo

Web sitenizi kurduktan sonra bence ilk yapmanız gerek şey bu eklentiyi kurmak olsun. Çünkü eğer bu eklentiyi kurmaz ve yazılar eklerseniz daha sonra sizin için yazıların SEO ayarlarını düzenlemek çok zor olacaktır. En baştan eklentiyi kurun ve bütün yazılarınızı yazdığınız anda ayarlarını yapın. Böylelikle daha sonra eklentiyi kurarsanız eklediğiniz bütün yazıları tek tek gözden geçirmeniz gerekecek ve bütün yazılarınızın SEO ayarlarını yapmanız gerekecektir.

Eklentiyi kurduktan sonra Yazı yazarken altta SEO ayarları gözükecektir. Buradaki ayarlara bakalım ;

TİTLE : Buraya yazımızın Başlığını yazıyoruz. Yazımızın başlığını yazarken google için uyumlu olması dikkat edelim. Yani buraya yazacağımız başlık googlede bizi aratanların hangi yazı ile bizi bulacağını söyler.

DESCRİPTİON : Buraya yazdığımız içerik hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Burası googlede başlığınızın hemen altında gözüken yerdir. Buraya yazdığınız yazı içeriğinizle uyumlu olsun. Sırf kullanıcıların dikkatini çekmek için saçma sapan şeyler yazmayın buraya yoksa google bunu çakarsa sitenizi de aynı  şekilde çakabilir 🙂 160 karakteri geçmemeye dikkat edin.

KEYWORDS : Burada da yazdığınız yazı ile ilgili anahtar kelimeleri giriyorsunuz. Googlede aratırken hangi kelimelerde çıkmak isterseniz  kelimeleri yazın. Az önce söylediğim gibi buraya da sakın konudan alakasız şeyler girmeyin google anlarsa ne yapacağını az önce söylemiştim zaten 🙂