Windows Phone Link Butona Link verme

  Windows Phone Link Butona Link verme           

Öncelikle bir konudan bahsetmek istiyorum. Windows Phone ToolBox içerisinde LinkButton mevcut fakat bir türlü çalıştıramadım. Sorunun Target değeri ile alakalı olduğunu söyleyenler vardır fakat target değeri de vermeme rağmen yine de bir türlü çalışmadı ve bende kendim başka bir şekilde nasıl bir linke gideceğimi araştırdım ve çok basit bir çözümünü buldum.

        Merhaba arkadaşlar , şimdi Windows Phone üzerinde basit olan bir konu hakkında bilgi vereceğim. Windows Phone üzerinde butonlar koyup bu butonların belirlediğimiz bir linke gitmesini sağlayabiliriz. Bunu Windows phone’nin WebBrowserTask ‘ı sayesinde yapacağız. Aslında bu basit bir işlem fakat kendi LinkButtonu da çalışmayınca bizde kendi yöntemlerimizi araya sokmak zorunda kalıyoruz. Şimdi konumuzu fazla uzatmadan hemen kodlarımıza geçelim ; 

Uygulama ekranımıza bir adet buton veya herhangi bir nesne ekleyelim ve bu nesne’nin Click eventine gelelim ; 

WebBrowserTask webBrowserTask = new WebBrowserTask();          // Burada bir WebBrowserTask nesnesi oluşturuyoruz.
webBrowserTask.URL = “http://www.tayfundemirbas.net”;              // Burada oluşturduğumuz web browsere link giriyoruz.
webBrowserTask.Show();   // burada da Web browser nesnemizi çağırıyoruz.

      Evet arkadaşlar bütün işlem bu kadar basit.  Bu kodları butonun altına yazdığımızı varsayarsak butona tıkladığımızda Telefonun içerisindeki WebBrowser açılacak ve www.tayfundemirbas.net adresine gidecektir.