Teknoloji Haberleri, Windows Phone 8

Windows Phone için YouTube Uygulaması yeniden yayınlandı

Windows Phone için YouTube Uygulaması yeniden yayınlandı

Bugün Windows Phone 8 platformu için YouTube uygulaması yeniden yayınlandı. Yeniden yayınlandı dememin sebebi önceden microsoft tarafından yayınlanmış olması. Microsoft ile google önceden YouTube uygulaması için bir anlaşma sağlayamamıştı ve Microsoftta o zaman ben kendim YouTube uygulaması yazarım demişti :). Ve öyle de oldu birkaç ay önce Microsoft harika bir YouTube uygulaması yayınlamıştı. Bütün herşey tam olarak çalışmakta ve videoları indirebilme , reklamları göstermeme gibi bir sürü harika özellikleri bulunuyordu.

windowsphone-youtube
windowsphone-youtube

Tabi bu harika uygulama Googlenin hiç hoşuna gitmedi ve hemen microsoft’a bir mail attı. Telif haklarını çiğnediğiniz için bu uygulamayı yayından acil olarak kaldırın dedi. Tabi microsoftta mecburen uygulamayı yayından kaldırdı. Daha sonra Microsoft ile google aralarında bir anlaşma sağladı ve Ortak olarak bir YouTube uygulaması çıkarma kararı aldır. İşte o uygulama bu uygulama. Sonunda bitti yani vede marketteki yerini aldı.

[box type=”info” align=”alignright” width=”450″ ]Arkadaşlar ben bu yazıyı paylaştıktan sonra googlenin tekrardan ortak yaptığı bu uygulamanında servislerini durdurduğu söyleniyor. Yani Windows Phone kullanıcıları şu anda uygulamaya erişim sağlayamıyor. Googlenin ne yapmaya çalıştığını bende dahil hiç kimse anlamamıştır sanırım resmen dalga geçiyor Windows Phone ile 🙂 Bence hiç uygulamaya filan gerek yok tarayıcı üzerinden zaten çok stabil şekilde çalışmakta. İleriki zamanlarda kesinlikle bu sorunda çözülecektir. Bakalım microsoft nasıl bir yol izleyecek.[/box]