Genel, Teknoloji Haberleri, Windows Phone 8

Whatsapp Windows Phone mağazasından neden kaldırıldı

Whatsapp Windows Phone mağazasından neden kaldırıldı.

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere başlığımızdan da anlaşıldığı gibi whatsapp’ın neden Windows Phone mazağasından kaldırıldığını açıklayacağım. Windows Phone platformu için uygulamalar geliştirdiğim için platform hakkındaki geliştirmeleri de ister istemez takip ediyorum. Geçenlerde mağazaya kendi uygulamarıma bakmaya girdiğimde whatsapp ‘ın en çok yükelenen uygulamalar arasında olmaması dikkatimi çekti . Daha sonra öğrendim ki Whatsapp Windows Phone mağazasından kaldırılmış.

Yani benim aklıma ilk gelen sebep, uygulamada büyük bir hata vardı bu hata fark edildi ve acilen düzenlenmesi gerekiyordu. Bu nedenlede geçici bir süreliğine Windows Phone mağazasından kaldırldı. ( Belkide geliştirici olduğum için biraz böyle düşündüm 🙂 )

Whatsapp-windowsphone-magazasindan-neden-kaldirildi2
Whatsapp-windowsphone-magazasindan-neden-kaldirildi2

Daha sonra uygulamanın gerçekten kaldırılma sebebini araştırdığımda düşündüğüm gibi olduğunu gördüm. Aslında microsoft uygulamayı şimdilik kaldırmayı istemiş. Çünkü sorunun asıl sebebi Windows Phone 8 GDR 3 yüklü telefonlarda whatsapp ‘ da bildirimler hiç gelmiyormuş. Yani tamamen sorunluymuş. Bu sorunun sebebide dediğim gibi Whatsapp geliştiricileri değil Microsoft. Microsoft hatasını anlayıp Whatsapp ile iletişime geçmiş ve şuanda uygulamayı beraber geliştiriyorlar.  Yani microsoft ve Whatsapp ‘ ın beraber geliştirdikleri uygulamayı düşünüyorumda, ortaya harika bir uygulama çıkmazsa iki firmaya da yazıklar olsun 🙂

Yani şaka bir yana gerçektende uygulamayı microsoft ve whatsapp ekibi beraber geliştirdiği için mükemmel olması gerekiyor. Hadi whatsapp neyse de microsoft‘ un eli değdiği için kesinlikle uygulama süper olmalı. Yani sonuçta kendi platformun için belkide platformunda en çok kullanılan uygulamayı geliştiriyorsun. En ince ayrıntısına kadar düşünülüp yapılması gerekiyor. Ben bile ufak tefek uygulamalar geliştirirken 40 kere kontrol ediyorum aman patlamasın çatlamasın diye. Microsoft yapamıyorsa söylesin ben yapayım kardeeşim 😀 ( Deermişim.)

Sonuç olarak meraklanmayın arkadaşlar uygulama en kısa bir süre içerisinde mağazada yerini alacaktır. Hemde eskisinden kat ve kat iyi olacağına şüpheniz dahi olmasın.