Genel, Teknoloji Haberleri

WhatsApp Çöktü – WhatsApp sorunu

Merhaba arkadaşlar birkaç saat önce Whatsaapda ufak çaplı sorunlar yaşanıyordu ve 45 DK öncede beklenen oldu WhatsApp Çöktü – WhatsApp sorunu meydana geldi. WhatsApp üzerinde mesaj alınıp gönderilemiyor malesef. Uygulamayı silip yeniden yüklemeyi denedim fakat yükleme sırasında doğrulama SMS i gönderilemiyor bir türlü. Yani boşuna silmeyin tekrardan yükleyemiyorsunuz :).

whatsapp-sorunu-whatsapp-calismiyor
whatsapp-sorunu-whatsapp-calismiyor

Birkaç gün önce Facebook WhatsApp ı 16 milyon dolara satın aldığını açıklamıştı. Mark zuckerberg abimiz sanırım WhatsApp ile biraz oynamaya başladı ve beceremedi çökertti sistemi.   Sorun yok arkadaşlar ama merak etmeyin biraz önce aradım serverlara reset atıyormuş düzelecek birazdan 🙂 Yani umarım öyle olur. Sıkıntı düzeldiğinde bu yazıyı düzenleyerek sıkıntının çözüldüğünü bildireceğim sıkıntı halen devam etmekte.

Arkadaşlar yeni öğrendiğim bilgilere göre WhatsApp ın sunucuları taşınıyormuş ve birkaç yeni özellik ekleniyormuş o yüznden böyle bir problem meydana gelmiş. Yenilikler ;

1- Sunucular Facebook Inc. a taşınıyormuş.

2- Yeni smile ( ifadeler ) ekleniyormuş.

3- 1 GB boyutunda dosya gönderimine izin verilecekmiş.

4- Konuşmalar FaceCrypt ile şifrelecekmiş.

5- Dürtme özelliği ekleniyormuş. Dürttüğünde karşıdaki telefon titreyecek. ( İyice facebooka benzedi.)

Bu özellikler sadece bir varsayım. Yani olamayabilirde ama büyük ihtimalle olacaktır.

WhatsApp gece düzelmiş sabah baktığımda gayet çalışır bir haldeydi 🙂 . Açıklanan bilgiye göre sadece Server değişikliği yaşanmış. Yeni bir güncelleme geldi fakat yukarıdaki özellikler yok.