ASP.NET

WebForms UnobtrusiveValidationMode, ‘jquery’ için bir ScriptResourceMapping gerektiriyor. HATASI ÇÖZÜMÜ

Merhaba arkadaşlar ,

       Asp.nette kendim için küçük projeler geliştirirken ve internetteki arkadaşlara yardımcı olurken ara sıra doğal olarak bazı hatalar almaktayım. Bu hataları ve çözümlerini blogumda yayınlamaya karar verdim. Aldığım hataları alan başka arkadaşlar varsa onlarda faydalansın site site hata çözümü aramakla uğraşmasın diye. Bugün yine asp.nette valitadion kontrolleri ile uğraşırken bir hata ile karşılaştım ve çözümünu bulup aşağıda yazdım. Validation kontrolleri makaleme de BURADAN ulaşabilirsiniz. Makalemin içerisinden de buraya link verdim malum örnekleri yaparken hata alacaksınız. Hemen googleye saldırıp hatayı site site dolaşmayın diye burada çözümünü buldum ve sizin için yayınlıyorum.

           Asp.net üzerinde Validation kontroller ile uğraşırken böyle bir hata aldım. Ve hatanın sebebini biraz araştırdım. Hatanın sebebi  Net Framework 4.5 üzerinde CompareValidator ‘un kullanmamızdan kaynaklanıyor. Yani biz bu kontrolü şimdi kullanmayacakmıyız. Tabiki de kullanacağız.

ASP.Net-Nedir

Hatanın çözümüne ben şu şekilde ulaştım , Web config içerisinde

<appSettings>
<add key=“ValidationSettings:UnobtrusiveValidationMode” value=”WebForms”></add>
</appSettings>

AppSettings içerisine bu kodu eklediğimizde düzelmesi lazım. Yani benim sorunum bu şekilde düzeldi. Sizinde umarım düzelir.