Usbden format atma-USB ye Windows 7 & Windows 8 usb ye yazma

Usbden format atma-USB ye Windows 7 & Windows 8 usb ye yazma

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere windows 7 ve windows 8 i usb belleğe nasıl yazdıracağınızı yani Usbden format atmayı anlatacağım.

Günümüz teknolojisine ayak uydurmak gerekli sonuçta  sürekli format atmak gerektiğinde format CD si hazırlamayacağız artık. Yani istediğimiz zaman istediğimiz anda USB BELLEĞİMİZE FORMATIMIZI yazdırabileceğiz ve Usbden format atma işlemini yapabileceğiz ücretsiz bir şekilde.

Öncelikle bu işlemi yapabilmeniz için  en az 8 GB USB belleğe sahip olmanız gerekmektedir.

Evet hemen başlayalım ;

Öncelikle programı indiriyoruz.

WİNDOWS USB DVD TOOL DOWNLOAD

 1 )   Şimdi format işlemlerine başlayım ilk olarak programımızı başlatıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi BROWSE ye tıklıyoruz ve yazdıracağımız İSO dosyasını seçiyoruz. Daha sonra NEXT ‘ e tıklıyoruz.

 

windows-usbye-yazdirma1
windows-usbye-yazdirma1

2)   Şimdi USB DEVİCE butonuna tıklıyoruz .

windows-usbye-yazdirma2
windows-usbye-yazdirma2

3)   Ve son aşamaya geldik. Burada  ilk olarak sol taraftan FORMAT’ı yazdıracağımız USB BELLEĞİ seçiyoruz ve  BEGİN COPYİNG butonuna tıklıyotuz.

windows-usbye-yazdirma3
windows-usbye-yazdirma3

4) Eğer USB BELLEK boş ise yazdırma işlemi başlayacaktır. Fakat USB BELLEK içerisinde dosya varken şöyle bir uyaru verecektir. Bu uyarıda da USB ‘ye formatı yazdırmadan önce BİÇİMLENDİRMEM gereiyor biçimlendireyim mi diye soruyor. Erase USB Device diyerek formatlayarak işleme devam ediyoruz.

windows-usbye-yazdirma4
windows-usbye-yazdirma4

5) Bütün işlemler bu kadar ve format işlemi başladı. Aşağı yukarı 10-15 dakika arasında yazdırma işlemi bitecektir.

Bütün işlemler bittikten sonra formatı atarken hızına gerçekten çok şaşıracaksınız. 🙂 Çünkü normalde format atarken 45 dakika gibi bir süre sürüyor. Fakat USB den format atınca ben 15 dakika bile sürmüyor yani bende ilk format atarken çok şaşırmıştım 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Hayırlı günler.