Teknoloji Haberleri, Telefon Tanıtımları

Sony Xperia Z1 Özellikleri Fiyatı ve inceleme

Merhaba arkadaşlar , bugün sizlere Sony’nin harika cihazı ,  Sony Xperia Z1 Özellikleri Fiyatı ve inceleme sinden bahsedeceğim. Sony’nin bu cihazını diğer telefonlardan ayıran en büyük özelliği SU GEÇİRMEMESİ . Evet doğru duydunuz telefon su geçirmiyor. Yani telefonu çeşmenin altına tutup rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Ayrıca sadece su değil tozda geçirmiyor telefon içine. Telefon bu özellikleri ile kullanıcıları kendisine  çekmeyi başarıyor.

Ayrıca telefonun diğer özellikleri de harika, yani su geçirmeyen bir cihaz yapıp özelliklerini önemsememezlik yapmamış sony buda harika olmuş. Sony ilk olarak Xperia Z cihazını piyasaya sunmuştu ve ilk su geçirmeyen modeli bu olmuştu sony’nin. Tabi Xperia Z ye göre çok çok daha iyi bir cihaz olduğu söyleniyor Xperia Z1 in bunu da zamanla göreceğiz tabikide.

Xperia Z de su geçirmeme özelliği var doğru fakat bir çok kullanıcı telefonu suya soktuğunda kamera cam’ının buğlandığını söylüyordu. Yani telefon içine su alıyordu. Bu sorundan dolayı da garantiye gittiğinde  kabul etmiyorlarmış ve birçok sıkıntı çıkarıyorlarmış. Ayrıca kasa değişimi de yapabiliyormlarmış cihaza , fakat kasayı değiştikten sonra su geçirmeme özelliği gidiyormuş. Eee ben ne anladım o zaman bu telefondan?. Umarım bu ve bunun gibi sorunlar Sony Xperia Z1 içinde olmaz. Şimdi telefonun fotoğrafına ve bütün özelliklerine bir göz atalım.

Sony-Xperia-Z1-özellikleri-fiyatı-inceleme
Sony-Xperia-Z1-özellikleri-fiyatı-inceleme

TELEFONUN ÖZELLİKLERİ 

İŞLEMCİ  : Snapdragon 800 4 çekirdekli işlemci. 2.2 GHZ.

RAM BELLEK  : 2 GB RAM Bellek

DEPOLAMA   :  16 GB. Hafıza kartı takılabilir.

EKRAN : 5 inç. FULL HD. 1920×1080 çözünürlük.

GRAFİK İŞLEMCİ : Adreno 330.

KAMERA  :  20 megapiksel. Exmor RS Sensörüne sahip.

BATARYA :  3000 mAh.

[divider]

Telefon hakkında son bir yorum yapmak gerekirse , piyasadaki en iyi alınabilecek telefonlardan diyebiliriz. Ayrıca sony kesinlikle bu cihazını sattırmak için android 4.4 sürümüne de güncelleyecektir. Artık piyasada telefondan çok , güncelleme alıp almaması önemli oluyor.  Bu telefonun da rahatlıkla birkaç yıl en güncel android sürümünü kullanabileceğini söyleyebiliriz.