Genel, Teknoloji Haberleri, Telefon Tanıtımları

Satılan Her 3 Akıllı Telefondan Biri Samsung

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere gene olarak telefon piyasasından bahsedeceğim. Evet Satılan Her 3 Akıllı Telefondan Biri Samsung doğru duydunuz. 2013 yılı içerisinde tam 980 milyon adet telefon satılmış. Yani neredeyse 1 milyar telefon satılmış ve bu telefonlardan tam 300 milyon adeti samsung’un. Samsung ‘un bu kadar çok telefon satmasının en büyük nedeni kesinlikle Android işletim sistemini kullanması diyebiliriz.

samsung-satislari
samsung-satislari

Samsungdan sonra en çok satılan model tabikide tahmin ettiğiniz gibi APPLE Apple nin en çok satmasının sebebi de belli tabiki de kalite ve işletim sistemi. Apple gerçekten de alınabilecek en mükemmel telefon modeli diyebiliriz. Çünkü işletim sistemi olarak çok çok iyi. Kalite olarak da işletim sisteminden aşağı kalır yönü yok. Yani alınabilecek en mükemmel telefon diyebiliriz. Telefonun pahalı olması satışlarını hiç düşürmüyor nedense. Herkes yenisi çıktığında hemen satın alabiliyor :). Ama gerçektende alınabilecek bir telefon yani.

iphone-kac-adet-satilmis-olabilir
iphone-kac-adet-satilmis-olabilir

Samsung ve apple dan sonra en çok satılan modellerde diğerleri işte. Diğerleri arasında da en çok satılan  model de LG . LG de android işletim sistemi ile parlayan telefon arasında. Zaten LG nin bütün telefonları android bildiğim kadarı ile . LG de 40 milyon  adet telefon satmış tam 2013 yılı içerisinde.

Bu modellerden sonra NOKIA gelmekte  nokia da zamanla sağlam adımlar atarak yolunda ilerliyor.  Bildiğimiz gibi geleceğin işletim sistemleri arasında Windows Phone gösterilmekte. Microsoft Nokia’yı satın aldıktan sonra NOKIA ya yani telefon piyasasına çok büyük yatırımlar gerçekleştirdi.

nokia-lumia-modelleri
nokia-lumia-modelleri

Tabiki bu sonuçlar 2013 yılı sonuçlarıdır. Zaman neyi gösterecek gelecekte hangi modeller daha çok satacak bekleyip göreceğiz.