Android, Genel, Telefon Tanıtımları

Samsung Galaxy S4 Black Edition İnceleme

Samsung Galaxy S4 Black Edition İnceleme

Merhaba arkadaşlar , bugün sizlere yeni telefonum galaxy S4 Black edition hakkında ilk izlenimlerimi anlatacağım.  Öncelikle neden black edition dersek çünkü arkasındaki deri kapak çok hoşuma gitti. Yani normal S4 deki arka kapak sanki dandiklik hissi veriyor gibi. Ama bu ayrı bir hava katmış bence telefona. Yani fiyat olarak da birşey fark etmediği için ben black edition modelini tercih ettim. Telefonun duruşu gerçekten çok iyi çok karizmatik bir duruşu var.  Ekranı kilitlediğinizde ekran simsiyah oluyor ve telefon mükemmel gözüküyor bence.

galaxy-s4-black-edition-inceleme

Telefonu ilk açtığımda direkt 4.4.2 Kitkat güncellemesini önerdi ve hiçbir şey kurmadan direkt olarak güncelledim. Daha sonra herkes gibi ( yani genelde benim gördüğüm herkes ) kamerasını açtım ve birkaç foto çektim. Kamerasını beğendim. Gece de ışıklı ortamda birkaç fotoğraf çektim ve gece çekimini de çok beğendim. Fakat karanlık bir ortamda sadece flash ile hiç fotoğraf çekmedim. İleriki zamanlarda daha ayrıntılı olarak anlatacağım sizlere.

Geldik ilk performans izlenimine. Performas konusunda ben hiç oyun oynamadığım için 1 gündür hiçbir problem yaşamadım. Kendi uygulamarımın hepsini kurdum. Twitter, Linkin, One Note , Opera , Karnaval , İşcep vb. uygulamalar kurdum şuanlık ortalama 25 e yakın uygulama var telefonumda ve hepsini de aktif olarak kullanıyorum hiçbir takılmaya daha rastgelmedim. Zaten bu özellikte bir telefonun kolay kolay takılacağını da düşünmüyorum yani tabi zamanla ne olacağı da bilinmez tabiki. Telefona şimdilik hafıza kartı takmadım. İleriki zamanlarda 32 GB Sandisk Extreme bir hafıza kartı alacağım. Resimleri Videoları filan orada tutacağım. Geriye kalan alan da oyun oynamadığım için bana rahatlıkla yeter diye düşünüyorum.

Ve sıra telefonun bataryasında. Şimdilik batarya performansını açıkca söylemem gerekirse hiç beğenmedim. Tabi ilk önce bataryayı birkaç kez doldur boşalt yapmak lazım bataryanın kendisine gelmesi için. Yani ben öyle biliyorum. Şimdilik telefonu çok fazla kullandığım için bir gün içerisinde 2 kere şarj ettim ve gece de 2. şarj da tam olarak bitti. Dediğim gibi sanırım batarya daha kendine gelmediği için böyle . Eğer normal de de böyle ise kesinlikle bir ikinci batarya almam gerekecek.

Son olarak genel izlenimimden bahsedersek telefonun görünüşü kullanımı performansı çok iyi yani ben çok beğendim. Alacak olanlara tavsiye ederim . İleriki zamanlarda daha da kullandıkça buraya yazmaya devam edeceğim.

Herkese hayırlı günler…