Teknoloji Haberleri, Windows Phone 8

Nokia Lumia 925 Avea ile Türkiyede Satışta!

Merhaba arkadaşlar ,

Evet doğru duydunuz Nokia Lumia 925 Avea ile satışa sunulacak. Bu harika telefon Avea ile kontratlı yada kontratsız olarak santışa sunulacak. Nokia Lumia 925 bir kaç ay öncesinden zaten piyasaya çıkmıştı. Artık Avea ile de EYLÜL ayı içerisinde satışa sunulacak. Nokia Lumia 925  Lumia 920 nin abisi diyebiliriz. Lumia 920 donanım ve kamera olarak harikalar yaratıyor gerçekten. Kamerası ve performansı şu ana kadar sanırım hiç kimseyi üzecek bir durum sergilememiştir.

            Nokia Lumia 925 i 920 den ayıran sistem özellikleri dışındaki en önemli farkı  Çok ince ve zarif bir görüntüye sahip olmasıdır. Çoğu kişi Nokia Lumia 920 almak istiyordu gördüğüm kadarıyla fakat görüntüsü ve ağırlığı itibari ile KALAS benzetmesi yapıyorlardı ki bence de haklıydılar. Teknoloji mağazalarında Lumia 920 yi kullanma şansım oldu. Gerçektende çok kaba bir telefon ve ağır. Yani telefon android bile olsa insanın alası gelmez gibi :). Ama Nokia Lumia 925 tasarım olarak gerçektende harika olmuş diyebilirim. Yani ben çok çok beğendim. Neyse birazda farklı açılardan bakalım yazımıza devam edelim.

lumia-925-buyuk
lumia-925-buyuk

Nokia Lumia 925 ayrıca kontratsız olarak da 1399 TL lik fiyatı ile gerçekten de herkesi şoka uğratıyor diyebiliriz. Gerçekten bende çok şaşırdım. Evet 1399 TL. S4 mini ile aynı fiyatta neredeyse. Sırf kamerası için alınabilecek fiyatta bir telefon yani. Galaxy s3 bile şu anda piyasada 1100 – 1200 civarlarında gezmekte. S3 artık herkesin elinde olduğu için millete çok eski telefon hissi uyandırıyor. Bence S3 vb. cihaz yerine bu telefon kesinlikle alınır. Tabi Windows Phone Marketin de biraz çaba göstermesi lazım böyle harika bir telefon üretiyorsun ama marketinde daha İNSTAGRAM bile yok. Yani ünlülerin hiç biri bu harika telefonu bırakın Windows Phoneli telefonları beğenseler dahi almayacaklardır. Yani bende ünlü olsam almam açık konuşmak gerekiyor 🙂

Ayrıca fiyat konusuna son kez değinelim. Telefon 1399 TL den türkiyede avea ile satışa sunulacak. Birkaç ay sonrasını düşünün?. Bir kaç ay sonra kesinlikle fiyatı daha da aşağılara düşecektir. Ayrıca bu telefon 1399 ken kim gider Lumia 920 alır ki bundan sonra?. Hiç kimse tabikide. 1000 Lira civarına gelirse bu telefon bence Lumia’nın en çok satan telefonu olacaktır diye düşünüyorum.