Teknoloji Haberleri, Telefon Tanıtımları, Windows Phone 8

Lumia 625 Türkiyede Satışa Sunuldu-Fiyatı

Merhaba arkadaşlar , Windows Phone 8 işletim sisteminin en büyük ekranlı telefonu olan Nokia Lumia 625 Türkiyede Genpa sitesinden satışa sunulmuş durumda. Telefonun ekranı 4.7 inç büyüklüğünde. Telefonun özelliklerinden BU YAZIMDA ayrıntılı olarak bahsetmiştim bütün özelliklerini tek tek anlatmıştım.Şimdi tekrardan yazmıyayım burayada 🙂

Birkaç söz söylemek gerekirse telefonu almayı düşünenler için, yani bence 4.7 inç lik bir telefona 480x800px ekran koymak hiçte akla mantığa sığacak iş değil. Yani ekrandaki yazılar görseller resmen piksel piksel olacaktır diye düşünüyorum ve öyle de olacaktır. 4.7 inclik telefona adamlar FULL HD ‘ yi koyuyor yani 1920 x 1080 ekran koyuyorlar. En azından en kötü ihtimal 720p HD bir ekran koymaları gerekirdi yani tarafsız olmak gerekirse Windows Phone 8 işletim sistemi hoş tamam güzel de bu ekran çözünürlüğü ve bu ekran kalitesi ile bu telefona bu parayı vermezler. Lumia 520 ‘ yi geçenlerde teknosada yakından inceleme fırsatı buldum. Ekran çok çok mat kötü, 720 ile yan yana getirdim aralarında resmen uçurum var. Yani neden bu kadar kötü bir ekran koymuşlar anlamış değilim. Yanlış bilmiyorsam Lumia 625 ‘ in ekranı da 520 nin ekranı ile aynı olacak. Yani çok mat soluk olacak. Neyse tabiki herkesin kendi fikri bu telefon piyasaya çıktı satılmayacak mı? Kesinlikle satılacak her malın bir alıcısı vardır.

Nokia-Lumia-625-satista
Nokia-Lumia-625-satista

           Telefonun Genpa Satış Fiyatı 800 TL . Havale ile 783 TL . Buraya tıklayarak satın alabilirsiniz. Yani gerçekten de bu fiyat bu telefon için şaka gibi. Lumia 625 i de baya karaladım ama gerçekler bunlar yani. 4.7 inc’lik bir telefona kötü bir ekran koyup üzerine 480×800 px çözünürlük yaparsan herkes eleştirecektir. Bu fiyata Lumia’nın 820 modelini yada 720 Modelini almanızı kesinlikle tavsiye ederim. En azından ekran kalitesi çok çok iyi. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere . ESEN KALIN.