Teknoloji Haberleri, Telefon Tanıtımları

LG Nexus 5 Özellikleri Fiyatı

LG Nexus 5 Özellikleri Fiyatı

Merhaba arkadaşlar , bu yazımda sizlere google ve LG nin ortak üretimi olan bir telefondan bahsedeceğim. Bu telefon LG Nexus 5 Özellikleri Fiyatı . Nexus 4 bildiğimiz gibi sadece google ‘ nin tek başına ürettiği bir telefondu. Bu telefonu diğer telefonlardan ayıran en önemli kısımda Android güncellemelerinin hiçbir telefona gelmeden önce ilk bu telefona gelmesidir. Yani Nexus 4 ü alan kullanıcıların çoğu gördüğüm kadarı ile telefonu android güncellemesi ilk Nexus a geldiği için alıyor 🙂 . Tabiki özellikleri de çok güzel ama alanların düşüncesi bu yönde genellikle.

Telefon Android’in en son sürümü olan ve merakla ,heycanla beklenen Android 4.4 KitaKat sürümü ile gelecek. Android in 4.4 Kitkat güncellemesi çok büyük bir ihtimalle donmaları ve kasılmaları ortadan kaldıracakmış. Öyle olursa Android IOS a kaptırdığı müşterilerini stabilitesini arttırarak tekrar geri kazanmış olur ve android kullanan telefon modelleri için de harika olur resmen.

            Google, LG gibi  harika bir teknoloji devini de arkasına alarak ortak harika bir telefon çıkaracaklar. Bence Google’nin LG ile beraber olmasının en önemli sebepleri , LG ‘ nin ekran kalitesinin harika oluşu ve arayüzü LG ‘ nin çok güzel kullanışlı olarak tasarlaması.  Yani aklıma gelen sebepler sadece bunlar, başka binlerce neden vardır ama gördüğüm kadarı ile bunlar ana neden.

nexus-5-ozellikleri
nexus-5-ozellikleri

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Nexus 5 in Özellikleri tam olarak kesinlik kazanmış değil. Yani bu yazacağım özellikler % 100 böyle olacak değil ama büyük ihtimalle bu şekilde olacak gibi gözüküyor.Şimdi telefonun ihtimal özelliklerine bir göz atalım ;

TELEFONUN ÖZELLİKLERİ 

EKRAN : True HD IPS Plus ekran. 1920×1080 çözünürlük.FULL HD. 4.95 inç. 441 PPI.

İŞLEMCİ: Snapdragon 800 QuadCore 2.3 GHZ 4 Çekirdekli işlemci.

GRAFİK İŞLEMCİ : Adreno 330.

RAM : 2 GB Ram bellek. 

HAFIZA : 16 ve 32 GB iki seçenekde olacak. Hafıza kartı TAKILAMAZ.

KAMERA : 8 MP LED Flash Autofocus . 1080P FULL HD video kaydı . 

ÖN KAMERA : 1.3 MP HD kamera.

BATARYA: Li-Po 2300 mAh ( Bildiğimiz Li-On batarya gibi değil yeni bir teknoloji olan Li-Po teknolojisini kullanacakmış daha dayanıklı)

[divider]

Telefonun fiyatına bakarsak kesin olmamakla birlikte 1500-1800 TL civarlarında geleceği konuşuluyor. Gayet iyi bir fiyat. LG G2 ile kapışabilecek bir telefon gibi duruyor. Tabi fiyatı konusunda daha aşağılarda bir fiyata gelirse çok çok daha fazla tercih edilebilir.

            Özelliklerine bakacak olursak çokta fazla etkilenmedik diyebiliriz sanırım?. LG G2 modeli LG G Pro modeli ortaya çıktıktan sonra artık eşdeğer gibi olmuş bu telefon. Ama Android sürümü olarak bu telefonun yeni sürüm olan 4.4 KitKat sürümü ile piyasaya çıkacak. Telefon piyasası bayağı bi kızıştı. Benim düşüncem artık özelliklere pek bakılmadığı yönünde yani bir sürü 2 GB ramlik 4 çekirdekli telefonlar üretildi. Artık kullanıcılar Batarya performansına bakıyor hangi telefonun bataryası daha dayanıklı ise o telefonu tercih ediyor. Çünkü telefonu alıp ekran ışığını en düşüğe alıp rahat rahat internette dolaşamadıktan sonra neyleyim ben o telefonu?. Düşüncem bu yönde. Ama telefon özellikleri bakımından güzel piyasadaki telefonlar gibi.

Yeni batarya performansının gerçekten merak ediyorum nasıl olacağını. Yeni bir teknoloji olan Li-Po teknolojisi ise geliyor. Artık telefon piyasaya çıktığında batarya performansını da daha detaylı olarak inceleyebileceğiz. Bu yazımızda  LG Nexus 5 Özellikleri Fiyatı  ndan bahsettik.  Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. ESEN KALIN.