Genel

İş Bankası Canlı Yardım Saçmalığı

Merhaba, bugün cep telefonumdan İş Bankası işcep’e giriş yaptım. İnternet faturamı ödeyecektim fakat  “sistem bozuk şu anda malesef  işleminizi gerçekleştiremiyoruz” hatası aldım. Bende internet şubesinden deneyeyim belki oradan olur diyerek bilgisayarımın başına geçtim kullanıcı adı  ve şifremi girdikten sonra  “giriş başarısız hatalı bilgi” uyarısı alıyordum . Fakat bilgiler kesinlikle doğruydu sanırım sistemlerinde bir sıkıntı olmuştu. Daha sonra birkaç kere daha denedim ve yine aynı sorundan giriş yapamadım. Üst menüde “Canlı Yardım” yazan yere tıkladım ve bir sorayım neden giriş yapamıyorum diye dedim kendime 🙂 . Canlı yardımdaki Buket hanıma sıkıntımı söyledim. Aktivasyonunuzun süresi dolmuştur filandır falandır diye saçmalamaya başladı. Fakat ben daha aktivasyonu 2 gün önce yaptım telefonumdan . Ayrıca “İnternet Sitesinden” Giriş yapıyordum yani internet sitesinde aktivasyon denen birşey yok bildiğim kadarı ile varsada ben yıllardır yapmadan kullanıyorum :).

iş bankası canlı yardım rezaleti
iş bankası canlı yardım rezaleti

Her neyse daha sonra dedim işte aktivasyonu yeni yaptım diye. Bana işbank’ın numarasını verdi ve buyrun arayın sorun dedi. Kendi kendime düşündüm bu canlı yardım niye var acaba ?. Daha sonra kadına  yazdım. Kontörüm yok malesef arayamam , birde madem bana yardımcı olamıyosanız numarayı ara diyorsunuz siz neden varsınız?. Aldığım cevap sizce ne oldu ? . Malesef hiçbir cevap vermedi ve hiç bir şey demeden canlı yardımı suratıma kapattı. Böyle büyük bir bankada böyle canlı yardım olabilir mi?. Bence kesinlikle olamaz. Ayrıca bana yardımcı olamayacak madem neden duruyor orda o onu da anlamış değilim.

Sonuç olarak faturamı yürüyerek gidip ödedim 🙂 . Ama iş bankasının canlı yardım sisteminin bu kadar kötü olacağını hiç beklemezdim. Garibime gitti Blog’uma yazayım dedim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.ESEN KALIN.