Teknoloji Haberleri, Telefon Tanıtımları

iPad Air Özellikleri Fiyatı inceleme

Merhaba arkadaşlar , bugün sizlere Apple ‘ nin piyasaya çıkaracağı harika cihazlardan birini yani iPad Air Özellikleri Fiyatı inceleme ‘sini yapacağım. Bu ürün türkiyede  de satışa başladı bende yazımı editleyeyim dedim.Dana önceki yazımda türkiyede satışa sunulmaya başlanmmadı diye yazmıştım. Yani iPad Air Türkiyede. Ne zaman sunulacağı da belli değildi cihazın ben tam özelliklerini yazayım derken birden türkiyede de satışa sunuldığunu gördüm. Fiyat olarak da yurt dışı fiyatı 599$ olarak belirlenmiş. Türkiye içerisindeki fiyatlarda aşağıdaki resim üzerindeki fiyatların ayınısıdır büyük ihtimal. Çünkü artık Apple Store var!

iPad Air üzerinde iPhone 5S üzerinde bulunan işlemcinin aynısı mevcut.  Ayrıca iPad Air ‘ in dış yüzeyi alimünyum ile kaplı. Tabletin ağırlığı diğer iPad modellerine göre çok çok daha düşük, sadece 469 gram ağırlığında.

Apple diğer alanlarda olduğu gibi tablet alanında da harika bir cihaz üretmiş. Zaten apple denilince akla ilk önce kalite ve şıklık geliyor. Şimdi cihazın birkaç resimine bakalım , daha sonra özelliklerine bir göz atalım.

[divider]

iPad-özellikleri-fiyatı-inceleme
iPad-özellikleri-fiyatı-inceleme

[divider]

iPad air tablet gördüğünüz gibi çok ince. Kenarları da diğer modelleri gibi kalın değil gayet ince ve şık duruyor.  iPad Air‘in diğer modelleri ile arasındaki fiyat farklarına ve bütün modellerinin ve bütün hafızalarının fiyatına bir göz atalım.

[divider]

ipad-air-ipad-mini-retina-fiyatlari
ipad-air-ipad-mini-retina-fiyatlari

[divider]

iPAD AiR BÜTÜN ÖZELLİKLERİ 

İŞLEMCİ : 64 Bit Apple A7 çip işlemci ve M7 hareket yardımcı işlemci.

RAM : Belirtilmemiş.

EKRAN : RETİNA , IPS , LED Ekran. 264 PPI. 2048 x 1536 Çözünürlük. ( Parmak izi bırakmaz , yağ tutmaz ekran).

KAMERA : 5 Megapiksel iSight kamera. FULL HD 1080P Video kayıtı yapabiliyor.

ÖN KAMERA :  1.2 Megapiksel HD Kamera. 720P HD video çekimi yapabiliyor.

BATARYA :  Wifi üzerinden 10 saate kadar internette gezinme sağlıyor.  ( mAh olarak değer belirtilmemiş)

HAFIZA :  16 – 32 – 64 – 128 GB olmak üzere 4 Çeşit hafızaya sahip.

[divider]

Özellikler üzerinde birkaç şey söylemek gerekirse , tek kelime ile harika diyebiliriz. Diğer modellerinde kamerasını beğenmiyordum iPad ‘ in fakat bu modelinde gerçekten de mükemmel bir kamera koymuş gibi gözüküyor Apple. Yani ben bu modelini diğer modellerinden daha çok beğendim. Herşeyi bir arada toplamış apple.