Genel, Teknoloji Haberleri, Windows Phone 8

instagram Windows Phone 8 Markette yerini aldı

instagram Windows Phone 8 Markette yerini aldı

Merhaba arkadaşlar, bugün Windows Phone 8 kullanıcıları için harika bir haberim var. Windows Phone 8 kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği Instagram uygulaması sonunda Windows Phone MarketPlace de yerini aldı. Windows Phone kullanıcıları bu güncellemeyi aylardır bekliyor dersek yalan olmaz. Hatta sırf bu yüzden Windows Phone 8 platformunu tercih etmeyenler var dersek tam da yeri olur.

Bu uygulamanın şimdi değilde aylar öncesinden çıkması gerekiyordu. Eminim ki bu uygulama aylar öncesinden çıksaydı Windows Phone 8 satışları çok çok daha yukarılarda olurdu. Microsoft sanırım yavaş yavaş ilerlemek istiyor. Blackberry 10 a bakarsak piyasaya çıktığında bütün uygulamaları telefonu çıkardığı anda markette yayınladı , fakat birkaç ay sonra firma iflasını verdi.

Yani microsoft uygulamaları akışına bırakmış gibi gözüküyor , aslında bu şekilde microsoft için çok ideal çünkü hiçbir masraf etmeden uygulamalar zamanla kullanıcı arttıkça tıkır tıkır gelmeye başlayacak.Ama kullanıcılar için biraz problem oluyor uygulamaları aylarca beklemek. Hatta bazı kullanıcılar beklemekten bıkıp diğer platformları tercih ediyor. Windows Phone 8 işletim sistemi olarak harika  çalışıyor hiçbir donma kasma olmadan gayet akıcı ve stabil fakat sorun dediğim gibi uygulamalar.

Instagram ile beraber bütün ünlü uygulamalar Windows Phone markete gelmiş oldu. Artık bundan sonra uygulamların stabil hale gelmesi ve mobil işletim sisteminin gelişmesi beklenecek. Microsoft Windows Phone 8.1 güncellemesi ile harika şeyler yapacak gibi gözüküyor fakat şu anlık kesin bir bilgi olmadığı için bilgi veremiyoruz.

Instagram uygulaması şu anlık BETA olarak yayınlandı. Uygulamanın BETA sürümünden çıkması için 100 bin ve üzeri indirme sayısına ulaşması gerekiyor. Bu indirme rakamı çok kısa bir süre içerisinde dolacaktır diye düşünüyorum. Uygulamanın şuan kesin eksikleri ve çalışmayan özellikleri vardır. Bu özellikler de zamanla eklenecektir ve uygulama zamanla daha da stabil hale gelecektir diye düşünüyorum.

windowsphone-Instagram-geldi2
windowsphone-Instagram-geldi2

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/instagram-beta/3222a126-7f20-4273-ab4a-161120b21aea” target=”blank” ]İNSTAGRAM UYGULAMASINI MARKETTE GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ[/button]