Teknoloji Haberleri, Windows Phone 8

HTC 8XT Özellikleri – Fiyatı – İnceleme

Merhaba arkadaşlar ,

Bugün sizlere HTC nin  Windows Phone işletim sistemli yeni telefonu HTC 8XT Özellikleri – Fiyatı – İnceleme sinden bahsedeceğim. HTC Windows Phone için çok güzel tasarımlı ve özellikli telefonlar üretmekte. Özellikle telefonların inceliği herkesi bu telefonlara yöneltiyor.  HTC nin eski iki Windows Phoneli modeli de harika ince bir tasarıma sahip. HTC 8X ve HTC8S. Bu yeni modeli HTC 8XT de eski modelleri gibi çok satacağa benziyor. Ben HTC nin Windows Phone platformu için geliştirdiği tasarımları gerçekten çok beğeniyorum. Çok ince ve zarif kim beğenmez ki.

htc-8xt
htc-8xt

 HTC 8XT ‘nin FİYATI henüz belli olmamamktadır. Türkiyeye de büyük  ihtimal EKİM ayı gibi gelecektir. Yurt dışında  19 Temmuzda satışa sunuldu HTC 8XT.

Telefonumuzun Özelliklerine gelecek olursak ;

[divider]

İŞLEMCİ : Snapdragon 400 1.4 GHZ Hızında çift Çekirdekli işlemci.

RAM : 1 GB RAM BELLEK.

KAMERA : 8 MP – OtoFocus ve LED Flash destekli. – 1080P video çekebilme.

ÖN KAMERA : 1.6 MP .

BATARYA : 1800 MAH gücünde batarya.

HAFIZA :  8 GB ( Hazıfa Kartı Girişi VAR. Yani hafızası 64 GB arttırılabilir.)

EKRAN : 4.3 inç. Gorilla Glass Ekran.

AĞIRLIK : 120 GRAM.

SES : HTC BEATS AUDİO VE BOOM SOUND ÖZELLİĞİ. Htc Boom Sound özelliği sayesinde Öne bakan hoparlörlerin ses güçleri arttırılıyor ve gürültülü ortamlarda bile çok rahat müzik dinlenmesi sağlanıyor.

[divider]

HTC 8XT ‘nin özelliklerini gördük. Özelliklerinde kafamızda soru işareti bırakan tek kısım 8 GB dahili hafızası. Uygulamaların ve oyunların sadece Telefona kurulduğunu düşünerek az bir kapasite diyebiliriz. Fakat Müzik ve Video izlemek için 64 GB lık MicroSD kart alarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak ;  HTC 8XT  Nokia Lumia modelleri ile kıyasladığımızda 820-920 ile kıyaslanabilir.