Herkese Hayırlı Bayramlar

Merhaba, öncelikle herkesin kurban bayramı mübarek olsun.

Bu yazıyı yazmaya aslında dün gece karar verdim fakat unuttum yazmayı. Bir arkadaşla konuşuyorduk gece ve bana ” Nerde o eski bayramlar” dedi ve aynı soruyu bende sordum. Geçen bayramda bunun hakkında böyle bir yazı yazmıştım belki blogumu takip eden bi kaç kişi varsa hatırlarlar kesin. Ben sadece bizde o eski bayram havalarının yaşanmadığını düşünürdüm. Yani tamam yine de bayram fakat eskiden daha bi çok sevinirdik gece yatamazdık sabah bayram olacak heryeri gezeceğiz filan filan hevesi vardı içimizde. Şimdi ise sadece bayram işte… Yani sadece adı var desek tamda yerinde olur.

Yani merak ediyorum bu bayramları eski havasından uzaklaştıran nedir sizce? Yani zaman geçtikte akrabalığın bittiği herkesin artık kendini düşündüğü diyebilirim ben kendi çevreme bakarak. Herkes kabuğuna çekildi resmen artık. Tabi eski havaları yaşatanlar yine vardır kesinlikle biryerlerde … Birde tabi eski insanlar her zaman bayramlarda dolaşırlardı büyükleri görmeye kesinlikle giderlerdi uzun zamandır gitmediği yerlere giderlerdi. Şimdi ise artık yeni nesil sanırım biraz daha ağır basıyor. Yani yeni nesil artık eski bayram havalarını yaşatmayanlar diyebiliriz. Bu  yazı böyle uzayıp heryere gidebilir sonu yok… Bir sürü neden sayabilirim size neden eski bayram havalarının yaşanmadığına dair.

Ama bu kadar neden yeterli sanırım birkaç cümle ile kendi fikirlerimi belirttim doğru olup olmaması herkesin kendi düşüncesine kalmış. Sonuç olarak bu bayramda herhangi bir planım yok. Akışına bırakarak devam ediyorum.  Herkese tekrardan HAYIRLI BAYRAMLAR. 

Son olarak birkaç karikatür ile sonlandırıyorum yazımı.

kurban-bayrami-karikatur

kurban-bayramı-karikaturleri-10

sutmevzusu