Hakkimda

Tayfun Demirbaş
Tayfun Demirbaş

Merhaba, Ben Tayfun DEMİRBAŞ. Kocaeli’nin DARICA ilçesinde doğdum. Doğum Tarihim: 31/03/1993. Liseyi Darıca Deniz Yıldızları Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri – Veri Tabanı Programcılığı bölümününde okudum. Daha sonra Üniversiteye “HATAY-Mustafa Kemal Üniversitesi-Dörtyol Meslek Yüksekokulunda” devam ettim. Burada okulu 1.likle bitirip İstanbul Üniversitesine Yatay geçiş ile yerleştim. İstanbul Üniversitesini de derece ile  bitirdim.

Lise + üniversite yıllarımda sayısız projeler geliştirdim. Aşırı hevesli ve araştırmacı olduğum için bütün her şey hakkında fikir sahibi olmayı istiyorum. Tecrübenin yaş ile değil yaşanmışlık ile kazanıldığına inanırım. Spor yapmayı çok severim.

“Tecrübe, ancak başarısızlıktan ders çıkardığınızda olur. Eğer başarısızlıklarınızdan ders çıkarmayı bilmiyorsanız hâlâ tecrübesiz sayılırsınız.”

KARİYER


STAJ : Partner Akademi 

Görev : SharePoint – Asp.Net ‘ te Custom Web Partlar geliştirdim. Genelde bilgi üniversitesinin sistemi üzerinde geliştirmeler yapmaktaydım. Gelişmeleri daha çok asp.net‘ te yazdım. SharePoint hakkında kullanım tecrübem oldu.  Azure hakkında bilgiler edindim. SQL Server üzerinde sorgular yazdım.

FIT Solutions / FORIBA / SOVOS ( Kasım 2013 – Halen )

Görev:  FIT Solutions’ta Abap/.Net danışmanı olarak işe başladım. Temmuz 2014 e kadar abap danışmanı olarak çalışmaya devam ettim. Bu zamana kadar C# (Masaüstü / Web / El terminali-Mobil ) – Abap – Mobil uygulama entegrasyonları geliştirdim. Genellikle abap web servisi ile diğer platformlar arasında entegrasyonu sağladım.

Yaptığım Birkaç Örnek Proje:

A101 Kasa Defteri Projesi : Proje Türkiye’deki bütün A101 mağazalarında kullanılmaktadır.  Proje kısaca: Akşam marketler kapanırken gelir giderlerini bu programa giriyorlar veriler girildikten sonra web servis aracığılı ile SAP sistemine aktarılıyor ve gerekli raporlamalar sağlanıyor.

A101 Etiket Geliştirmesi  Bu projede A101 deki etiketlerin çizimlerini Asp.Net üzerinde yaptırdım. Etiketin üzerindeki bütün bilgiler, miktarlar, fiyatlar parametrik olarak değiştirebilir şekilde tasarlandı.(Ürün tanımı – fiyat – adet fiyatı vb..) A101 deki etiketleri gördükçe beni hatırlarsınız 🙂  

A101 Mobil Mağaza Sayım projesi : Projeden kısaca bahsetmek gerekirse ; A101 de bazı zamanlarda mağazadaki bütün ürünler el terminali ile tek tek sayılıyor.En son sayım bittikten sonra bilgiler el terminalinden web servis aracılığı ile SAP sistemine aktarılıyor ve canlı sistem verileri ile kontrol ediliyor.

Entegrasyon projelerinden sonra e-Dönüşüm Destek departmanında e-fatura / e-Arşiv / e-Defter desteği sağladım. Bir süreliğine Takım Liderliği yaptım.

Şuan aktif olarak Ürün Geliştirme Departmanında Yazılım Uzmanı olarak çalışmaktayım. Ülkelere özel e-Dönüşüm ürünlerini yazmaktayım.

 • Türkiye e-Fatura/e-Arşiv/ e-İrsaliye
 • Dosya Entegrasyonu, Güvenli Belge, FIORI e-irsaliye uygulaması rest web servisler.
 • İtalya e-Fatura,
 • Yunanistan e-Fatura
 • Hindistan e-Fatura

Eskiden geliştirdiğim ve sonlandırdığım Projeler : 

 • Windows Phone 8 + Windows 10 Store üzerinde projeler geliştirdim. Markette 15‘ den fazla uygulamam bulunmakta. C# ile mobil uygulama yazmak bana aşırı derecede haz veriyordu. Ama microsoft maalesef Windows Phone platformunu tarihin tozlu raflarına kaldırdı.🙂 Windows 10 Store için bir gelir kaynağı elde edemediğim için uygulama geliştirmeyi sonlandırdım.
 • Asp.Net üzerinde web servisler yazmaktaydım. Mobil uygulamalarımda kullanmak üzere birçok .Asmx ve WCF web servisleri geliştirdim.

Kişisel ve aktif olarak Geliştirdiğim Projeler : 

 • Android üzerinde geliştirmeler yapmaktayım. Geliştirdiğim projeler kişisel projelerdir. Projelerime üstteki menüden Android Uygulamalarım ‘ a tıklayarak bakabilirsiniz.
 • Uygulamalarımı geliştirirken PHP + Kotlin + Flutter + Java kullanıyorum.

Kullandığım Programlama Dilleri

 • ABAP
 • Android ( Java + Kotlin )
 • Flutter
 • Windows Phone 8 / 10 (C#, XAML)
 • Windows 8 / 10 (C#, XAML)
 • C# , ASP.NET , VB.NET
 • WordPress , HTML , XML , XSLT