Teknoloji Haberleri, Telefon Tanıtımları

General Mobile Discovery Özellikleri Fiyatı Performansı

Merhaba arkadarşlar , bu yazımda sizlere çok yeni bir telefon olan General Mobile Discovery Özellikleri Fiyatı Performansı ndan bahsedeceğim. General Mobile Discovery android işletim sistemi ile ve S3 ile kafa kafaya özellikleri ile piyasaya sunuldu. Fiyat olarak ise sadece 600 TL gibi çok düşük bir fiyat koyuldu. Evet yanlış duymadınız 600 TL gibi çok komik ve ucuz bir fiyat. Yani piyasada bu fiyata android’in çok dandik telefonları bulunmakta ayrıca çoğu da Android jelly bean 4.2 işletim sistemini kullanmıyor General Discovery gibi . Şimdi burada lafı fazla uzatmadan önce ÖZELLİKLERİNİ saymaya başlayalım daha sonra General Mobile Discovery hakkında yazmaya devam edelim ;

general-mobile-discovery
general-mobile-discovery

[divider]

İŞLEMCİ : 1.2 GHz Quad Core 

KAMERA : 8 MP Arka Kamera Oto Focus ve Flash desteği – 1080p FULL HD video kaydı yapabiliyor. Odaklama , gülücük yakalama gibi özellikleri mevcut.

ÖN KAMERA : 2 MP ön kamera .

RAM : 1 GB Ram bellek

DAHİLİ HAFIZA : 4 GB  Micro SD kart takılarak arttırılabilir.

EKRAN : 4.7 HD  – IPS Geniş Görüntülü. 16.7 Milyon Renk. 1280×720 Çözünürlüp. 312 PPI.

PİL : 1800 mAH pil.

AĞIRLIĞI : 125 Gram.

[divider]

Genel olarak Telefonun AJANTAJLARINDAN bahsedecek olursak  ;

* Telefonun performansı gerçekten çok güzel kullanımında hiçbir takılma olmamakta. Yani donanım özellikleri sadece lafta kalmıyor performansına da etki ediyor.

* Telefonun Ekranı özellikle beyaz renkleri çok iyi derecede gösteriyor. Ayrıca ekran kalitesi piyasadaki 500 700 liralık telefonlara göre kat kat daha iyi.

* Telefon şimdiye kadar çıkan bütün oyunları çok güzel bir şekilde hiçbir kasma donma olmadan oynatabiliyor.

* Vede telefonun en önemli avantajı da tabiki fiyatı . 600 TL gibi bu özelliklere göre çok çok düşük bir fiyat sunulmuş.

[divider]

Genel olarak Telefonun DEZAVANTAJLARINI sayacak olursak ;

– Telefonun kabı çok ince bir plastikten yapılmış ve elden kayan bir yapıya sahip. Yani kolaylıkla elden kayıp gidebiliyor.

– Kamerası gerekli performansı göstermiyor. Gündüz çekimlerinde hafif kaymalar görüntü bozuklukları olmakta. Video çekerken videoyu bulanıklaştırıp bir iki saniye içerisinde tekrardan netleştiriyor. Yani özellikle video çekmesi sıkıntılı.

– Telefonun Wifi özelliğinde sürekli kopmalar meydana geliyor. Modeme yakınken bir problem yok ama biraz uzaklaşınca sürekli kopmalar oluyor ve internette dolaşmak zorlaşıyor.

[divider]

FİYATI 500 TL  ile 650 TL arasında değişmekte. Birkaç satın alacağınız yer

HEPSİBURADA.COM 650 TL SATIN AL 

N11.COM 599 TL SATIN AL 

Son olarak telefon hakkında genel bir yorum yapmak gerekirse bu FİYATA alınacak EN KALİTELİ ve en ucuz telefon budur rahatlıkla diyebiliriz. Android’e geçmek isteyenler bu telefon ile geçişlerini yapabilirler. Özellikle ekranı çok kaliteli. Telefon satışları çıktığı anda bütün her yerde tükendi ve tekrar tekrar sipariş almışlar. HTC one dan sonra en çok sipariş alan telefonmuş.