Genel

Evde neler yapabiliriz, yapmalıyız?

Selamlar,

Korona virüs ile mücadelemiz azimli bir şekilde devam ediyor. (Umarım herkeste öyledir..) Bu süreçte evimize tıkıldık kaldık. Etrafıma ve sosyal medya’ya baktığımda çevremdeki insanların çoğunun boş boş takıldığını zaman öldürdüğünü, yediğini içtiğini görmekteyim.

2020 resmen başlamadan bitirdi bizi. Hep daha kötü ne olabilir ki dedik ve daha kötüsü oldu 😄 Henüz 3. aydayız bu yazıyı yazdığım zaman. Yani bundan sonraki aylarda uzaylıları görsek sanırım çok fazla şaşırmam 🙂 Biz bu yıllarda jetgillerdeki gibi uçan arabaları görmeyi beklerken ne hallerdeyiz…

Aslında bir bakımdan kafa dağıtmak için bu yapılanlar kesinlikle doğru. Fakat buradaki problem bunları her gün fütursuzca yapılması… Yani belki de bu şekilde düşünmek çok zor ama evlere kapandığımız bu günlerde yapacağımız en güzel şey kendimize yatırım yapmaktır.

Burada herkesin söylediği şeyleri söylemeyeceğim. Yani İngilizce öğrenin, kitap okuyun, ders çalışın, kod yazın vs demeyeceğim. Çünkü bunları sevmiyorsanız yapamayacaksınız ve yapmak istemeyeceksiniz, yani istediğiniz verimi alamayacaksınız. Siz burada uzun zamandır evde kalıp da ne yapmak istiyordunuz öncelikle bunu sorun. Kesinlikle yapmak istediğiniz birşeyler vardır aklınızda. Size istisnasız şekilde tek bir şeyi önerebilirim “SPOR”. Sporu kesinlikle hayatınıza katmalısınız, spor yaşam standardınızı, enerjinizi, hayata tutuşunuzu yükseltmenizi sağlayacaktır.

Ben sporu hayatıma kattıktan sonra sadece vücudum değil de, hayat standardım güzelleşti, değişti. Yani illa spor salonuna gitmenize de gerek yok, çok fazla zaman kaybı diye düşünüyorsanız evde de yapabilirsiniz.

Tekrardan sadede gelecek olursam, bu dönem hayatınıza kendinize yatırım yapmanız için en doğru zaman. Bir daha bu kadar kötü / iyi zamanı bulacağımızı düşünmüyorum. Kendinize yapmak istediğiniz bütün yatırımları yapın. Şuan sürekli olumsuz olarak düşünmenin, kötü konuşmanın, dedikodu yapmanın inanın sizlere zarardan başka hiçbir bir etkisi olmayacaktır. Şu anki durum için korona virüsten elinizden geldiğince korunmaya çalışın. Alabileceğiniz bütün önlemleri alın ve hayatınıza biraz da olsa ufak bir katkı sağlamaya çalışın.

Sağlıkla ve mutlulukla kalın.