Genel

Bugünki konumuz “GÜVEN”

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde teknolojik birşey tanıtmayacağım. Yada herhangi bir yazılım hakkında bilgi de vermeyeceğim :). Bugünde öylesine bir yazı yazayım dedim. Yazımızın başlığı da “GÜVEN” olsun. Güven bu hayatta kişiler ile tanışırken konuşurken beraber yaşarken her zaman ilk bakacağım konudur.

Düşünsenize biri ile tanışıyorsunuz zamanla çok iyi arkadaş oluyorsunuz veya sevgili veya dost her ne olursa olsun. Ona çok güveniyorsunuz. Her dediğine önem veriyorsunuz dikkate alıyorsunuz. Sonra bi yalanını yakalıyorsunuz. Çok küçücük de olsa bir yalanını gördüğünüz an karşıdaki ile olan düşünceleriniz değişir. Yani artık bakış açınız değişir. Acaba bu zamana kadar bana söylediklerinin hangisi doğruydu diye düşünür insan.Yani bence öyle. En küçük yalanın altında bile bi bit yeniği ararım ben. Sanırım herkes benimle aynı fikirdedir.

Yani artık her söylediğine bi şüphe ile bakarım arkadaşımın. Söylediği lafın arkasını kollarım sürekli bakarım doğrumu değil mi diye. Çünkü bir kere yalan söylediği an artık o gözümdeki güven kalkanı kalkmıştır.. Eğer birkaç kere daha yalan söylediğini farkedersem karşımdaki insanı silerim. Yani öyle yapmak gerekmiyormu sizcede?. En iyi arkadaşınız mesela size söylediği 50 lafın 5 i yalan. Yani ben geriye kalan 45 lafında yalan olduğunu düşünürüm. Doğru olsa dahi kesinlike inandırması lazımdır beni doğruluğuna.

Yani benim anlamadığım nokta, yalan söyleyince ne oluyor yani ? 🙂 Sadece çevrenizdeki insanlar sizden uzaklaşıyor. Artık herkes size yalancı gözü ile bakıyor o kadar. Yalan söylemenin bir yararı olduğunu gören var mı? :). Mesela iki sevgili yalan söyleyerek ne kadar zaman birlikteliklerini devam ettirebilirler sizce?. Ben cevap vereyim mi?. Yatsıya kadar :). Yani gerçek cevap : Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. İki arkadaş neyse de iki sevgili arasında kesinlikle en ufak bile yalan olmamalıdır bence. Çünkü işte o zaman artık herşey biter. Şüphe başlar. Yani hayatınızı birleştireceğiniz kişiye yalan söylüyorsanız bence hayatınızı birleştireceğiniz kişi o değildir. Çünkü o olsa yalan söylenmez yani bence. Cümle biraz karışık oldu ama öyle işte 🙂

Neyse yazacaklarım bu kadar. Yalan söyleme konusunda ve güven konusunda çok takıntılıyımdır. Bu konu hakkında bir küçük makale yazayım dedim. Herkese hayırlı günler.