Bayrama son 1 gün – “Hayırlı Bayramlar”

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorum başlık çok ilginç oldu ama böyle bir başlık atmak istedim. Bayram ile ilgili de birkaç satır yazı yazayım dedim zaten bayağıdır birşeyler giremiyorum. Şimdi nerde o eski bayramlar diyeceğim çok klasik bir laf olacak ama gerçekten de öyle  ;

“Nerede o eski bayramlar?”

 Yani eskisi gibi bir heyecan yok içimde gerçekten de çocukken herşeyin zevki tadı bir başkaymış. Yani eskiden bir koşturmaca olurdu. Babamızın- Annemizin yanına gidip bana elbise alır mısın demek için saatlerce belki peşinden dolaşırdık :). Tabi imkanlar elverdiğince dilediğimizi alır veya alamazdık üzülürdük. Ama allaha şükür çocukken genelde her bayramda birkaç şey alırdım.  

Kaç yaşındaydım tam hatırlamıyorum ama sanırım 4-5 yaşında filandım. Bayramda “Işıklı Ayakkabı” ve üzerine kapri kot almıştım. Ne sevinmiştim. Yani o zamanlar küçücük şeylerle bile dünyanın mutluluğunu  tadabiliyorduk.  Zaman geçtikte tabi herşey değişmeye başladı.

Ve geldik günümüze…

Artık hiçbir şey eskisi kadar güzel ve heyecanlı değil. ( Bence yani ). Artık akraba ziyaretleri bile eskisi kadar olmuyor kesinlikle.( sadece belki bizde böyledir) Yani bunu aslında biraz da teknolojinin çok fazla gelişmesine mi bağlamalıyız bilemiyorum. Eskiden kalkıp bütün akrabalara tanıdıklara uzak yakın demeden gidilirdi.

Şimdi ise biraz uzakta birisini ziyarete gitmektense Telefonla ara görüntülü görüşürüm  veya  bilgisayardan Skype ile görüntülü görüşürüm diyor herkes. Sanırım bu yüzden de artık eskisi gibi samimi ve sıcak bir ortam bulamıyoruz . Ve bu zamandan sonra da o eski ortamları asla bulamayacağımızı düşünüyorum.

Geldik benim bayram planlarıma. Planım : ” Hiçbir planım yok.”. Yani akışına bırakıyorum. Bakalım akışına bırakınca neler yapacağım. Eskiden plan yapardım “şuraya giderim” şu kişiyi kesinlikle görmeliyim filan filan diye.. Bu sefer yapmıyorum zaten yapacak bir planımda gözükmüyor.

Neyse biraz değişik bir yazı oldu sanırım. Bu yazıdan ne çıkarabiliriz? diyorsanız orası size kalmış. Teknolojinin samimiyeti öldürdüğünü “ de çıkarabilirsiniz “zamanın artık çok değersizleştiğini” de.

Herkese şimdiden  “hayırlı bayramlar” diliyorum.

mutlu-bayramlar
mutlu-bayramlar