Teknoloji Haberleri

Android KitKat 4.4 Özellikleri ve Hangi Telefonlara Gelecek

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde sizlere Google ‘ nin mobil işletim sistemi  Android KitKat 4.4 Özellikleri ve Hangi Telefonlara Gelecek konusundan  bahsedeceğim. Bayağı zamandır ortalıkta söylentiler dolaşıyordu çıktı çıkacak diye. Sonunda LG Nexus 5 ile birlikte Android 4.4 KitKat da tanıtıldı. Android uzun zamandır yapmak istediği fakat bir türlü yapamadığı şeyi yaptı. Yani android güncellemesini bütün telefonlara uyumlu hale getirdi. Evet yalış duymadınız bu android 4.4 KitKat güncellemesi 512 Ram Bellekli ve üzeri bütün telefonlara gelecek.

Android harika bir güncelleme sunacak gibi gözüküyor. Google’nin düşüncesi çok çok iyi harika hatta. Fakat 512 Ram Bellekli telefonlara gelmesi sanki biraz donma kasma olacak gibi gözüküyor. Fakat Google bu sürümünde özellikle donmalar ve kasmaların üzerinde durulduğunu STABİLİTE ‘ nin çok çok iyi olduğunu söylüyor. Umarız 512 MB Ramli telefon modellinde de hiçbir sorun olmadan çalışır.

android-kitkat-özellikleri-hangi-telefonlara-gelecek
android-kitkat-özellikleri-hangi-telefonlara-gelecek

Google bilindiği gibi android in yeni sürümlerine sürekli olarak tatlı isimleri veriyordu. Bu seferde Nestle ile anlaşan google yeni güncellemesinin adını KitKat yaptı. Değişik ve güzel bir isim olmuş açıkcası ben beğendim.

Google eğer bu güncellemeyi bütün telefon modellerine getirirse ve dediği gibi stabiliteyi ve performansı arttırırsa gerçekten işte o zaman ortalığı duman eder. Çünkü şu anda orta – alt seviyeli android telefonlar kullanıcılarını deli etmekte. Ram belleği malesef şu anki android sürümü doğru düzgün kullanamamakta ve kasmalar donmalar yaşanmakta ara ara. IOS tercih edenler stabilite ve kalite yüzünden ve bütün güncellemelerin bütün telefonlara gelmesinden dolayı tercih ediyordu. Şimdi Andorid , IOS tan rahatlıkla kendi tarafına müşteri çekebilir 🙂

Son bir yorum yapmak gerekirse bu güncelleme googlenin geleceği için harika olacabilir. Tabiki söylenenler yerine getirilirse yani , güncelleme bütün telefon modellerine gelirse , stabilite artarsa , performans artarsa geleceği harika olacaktır . Esen Kalın.