Teknoloji Haberleri, Telefon Tanıtımları, Windows Phone 8

Nokia Lumia 520 Özellikleri Fiyatı ve inceleme

Merhaba arkadaşlar , bu yazımda sizlere Nokia Lumia 520 Özellikleri Fiyatı ve inceleme ‘sinden bahsedeceğim. Nokia Lumia Modelleri arasında en düşük ve en UCUZ Windows Phone 8 li model Nokia Lumia 520 ‘ dir. Telefonun ekran boyutu gerçekten iyi 4 inç telefon. Bir önceki üst modeli Lumia 620 den daha büyük bir ekranı var Lumia 520 ‘ nin. Fakat ekran teknolojisi olarak renk canlılığı olarak Lumia 620  daha iyi. Yani açıkcası böyle ekranı büyük bir telefona orta seviye bir ekran koymak hiçte iyi olmamış.

             Lumia 520  , nokia Lumia modelleri arasında en çok satan telefon olumuş durumda. Tabiki de bunun en büyük nedeni Windows Phone 8 platformunu merak edenlerin Lumia 520 cihazına yönelmesidir. Nokia ‘ dan beklediğimde buydu zaten benim.Düşük bir cihaz tanıtması ve kullanıcıları kendine çekmesi.  Nokia  yani Microsoft bunu başarmış gibi de gözüküyor. Ama Microsoft’un işletim sistemi üzerine biraz daha düşmesi gerekiyor gibi gözüküyor.

             Nokia Lumia 520 , Windows phone 8 işletim sistemini çok stabil bir şekilde çalıştırabiliyor.Herşey çok güzel dediğim gibi fakat işletim sistemi uygulamaları ve eksikleri konusunda biraz sıkıntı var. Çünkü işletim sistemi çok güzel ama uygulamalar konusunda halen daha sıkıntılar mevcut. Bu aralar Vine uygulaması geldi , Istagram da büyük ihtimal ay sonuna kadar gelecek. Ama uygulamalar markete girdikten sonra kesin ufak tefek eksiklikleri olacak ve iki üç ay veya daha fazla bir sürede zamanla bu açıklar kapanacak ve uygulama stabil hale gelecek. Şimdi telefonun özelliklerine ve resimine bir göz atalım.

[divider]

Nokia-Lumia-520-özellikleri-fiyatı-inceleme3
Nokia-Lumia-520-özellikleri-fiyatı-inceleme3

  Telefonun fiyatı şu anda 500 600 TL arasında.  Özelliklerine göre çok iyi bir fiyata piyasada diyebiliriz. 

[divider]

TELEFONUN ÖZELLİKLERİ

İŞLEMCİ : Qualcom Snapdragon S4 1 GHz Çift çekirdek işlemci.

KAMERA : 5 Megapiksel Kamera. 720P video çekebiliyor.

RAM BELLEK : 512 Mb ram bellek.

BATARYA : 1430 mAh. ( Biraz az gibi gözüküyor ama kullanıcı yorumları gerekli)

HAFIZA :  8 GB . Hafıza Kartı TAKILABİLİR.

EKRAN : 4 İnç. 480 x 800 Çözünürlük. IPS LCD. 235 PPI.

[divider]

Telefonun özellikleri alt seviye – orta seviye arasında. Windows Phone 8 platformunu tanımak isteyenler için harika bir telefon gerçekten. Alt seviye kullanıcılar için gayet iyi bir telefon. Tabi bu telefondan çok çok yüksek şeyler beklemeyin. Yani kamera açısından ve ekran kalitesi açısından çok iyi bir telefon değil malesef pilde orta seviye. Yani sürekli telefon kullananlar için çok da iyi değil diyebiliriz. Ama sürekli telefonu kullanmayanlar için gayet iyi bir telefon.

Sonuç olarak orta seviye güzel bir telefon diyeiliriz Lumia 520 içinStabilite isteyenler için bire bir diyebiliriz telefon için. Özellikle android dünyasından sıkılanlar için harika bir Windows Phone 8 başlangıç telefonu diyebiliriz.