Teknoloji Haberleri

Galaxy S4 Özellikleri

Galaxy S4 Özellikleri

Galaxy S4 piyasaya bomba gibi bir giriş yaptı ve piyasanın altını üstüne getirdi resmen. Özelliklerine bakacak olursak harika diyebiliriz. Zaten S3 ten sonra olması gerekenlerde bunlardı. Bu özelliklerin aşağısında bir Galaxy S4 gelse inanın hiç kimse tatmin olamazdı yani. Bu özelliklerde herkesi tatmin etmese de çoğu kullanıcıyı tatmin edecek düzeyde. Kamerasına zaten diyecek laf yok gerçekten harika çekimler gerçekleştirebiliyor.

GALAXY S4 ün Özelliklerinden bahsedelim ;

Üzerinde iki adet işlemci bulunmakta bunlar ; 

İŞLEMCİ : 1.6 GHZ dört çekirdekli işlemci ve 1.2 GHZ dört çekirdekli olmak üzere toplam 8 çekirdekli işlemci kullanıyor.

HAFIZA : 16 ve 32 GB olarak 2 çeşit hafıza bulunmakta.

EKRAN : 16M Renk derinliğine ve 5 inç genişliğinde FULL HD süper amoled 1920x1080P ekrana sahip

RAM BELLEK : 2 GB RAM BELLEĞE SAHİP  

KAMERA : 13 MP Kamera. FULL HD Video kaydı yapabiliyor.

RENK : Buz beyazı ve Duman siyahı olmak üzere 2 renge sahip

AĞIRLIK : Telefon 130 Gram ağırlığa sahip.

galaxy-s4-siyah
galaxy-s4-siyah

Genel hatları ile özellikleri bunlar. Tabiki bu özelliklerin yanında harika diyebileceğimiz özellikleri de var . Mesela galeride resimleri değiştirirken parmaklarımızı ekrana dokunmadan  sadece ekranın üzerinden geçirerek resimleri değiştirebiliyorsunuz. Arkadaşımın telefonunda bu özelliği denedim gerçekten çok havalı ve çok etkileyici. Uzaktan elini sağa sola hareket ettirerek resimleri değiştiriyorsunuz.

Bu arada bu harika telefonunda harika bir maliyeti var :). Telefonun şu anki piyasa fiyatı 1500-1800 civarlarında. Tabi gün geçtikte aşağıya doğru inmekte. Bu telefonda birkaç ay sonra 1300-1500 seviyelerine gelecektir. Piyasadaki en güzel alınabilecek telefonlardan bir tanesi budur rahatlıkla diyebilirim yani. Bir Sonraki yazımda görüşmek üzere. ESEN Kalın.