DOLAR: 5.80 TL
EURO: 6.61 TL

Windows Phone için YouTube Uygulaması yeniden yayınlandı

5 yıl önce
186 kez görüntülendi

Windows Phone için YouTube Uygulaması yeniden yayınlandı

Bugün Windows Phone 8 platformu için YouTube uygulaması yeniden yayınlandı. Yeniden yayınlandı dememin sebebi önceden microsoft tarafından yayınlanmış olması. Microsoft ile google önceden YouTube uygulaması için bir anlaşma sağlayamamıştı ve Microsoftta o zaman ben kendim YouTube uygulaması yazarım demişti :). Ve öyle de oldu birkaç ay önce Microsoft harika bir YouTube uygulaması yayınlamıştı. Bütün herşey tam olarak çalışmakta ve videoları indirebilme , reklamları göstermeme gibi bir sürü harika özellikleri bulunuyordu.

windowsphone-youtube

windowsphone-youtube

Tabi bu harika uygulama Googlenin hiç hoşuna gitmedi ve hemen microsoft’a bir mail attı. Telif haklarını çiğnediğiniz için bu uygulamayı yayından acil olarak kaldırın dedi. Tabi microsoftta mecburen uygulamayı yayından kaldırdı. Daha sonra Microsoft ile google aralarında bir anlaşma sağladı ve Ortak olarak bir YouTube uygulaması çıkarma kararı aldır. İşte o uygulama bu uygulama. Sonunda bitti yani vede marketteki yerini aldı.

[box type=”info” align=”alignright” width=”450″ ]Arkadaşlar ben bu yazıyı paylaştıktan sonra googlenin tekrardan ortak yaptığı bu uygulamanında servislerini durdurduğu söyleniyor. Yani Windows Phone kullanıcıları şu anda uygulamaya erişim sağlayamıyor. Googlenin ne yapmaya çalıştığını bende dahil hiç kimse anlamamıştır sanırım resmen dalga geçiyor Windows Phone ile 🙂 Bence hiç uygulamaya filan gerek yok tarayıcı üzerinden zaten çok stabil şekilde çalışmakta. İleriki zamanlarda kesinlikle bu sorunda çözülecektir. Bakalım microsoft nasıl bir yol izleyecek.[/box]

 

Windows Phone için YouTube Uygulaması yeniden yayınlandı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. salih dedi ki:

    google bu konuda çok adice davranmış .microsoft android markete onlarca uygulama koydu fakat google ne tarayıcısını nede youtube uygulamasını koydu.google windows phone’un gelişmemesi için elinden geleni yapıyor.bakalım microsoft buna izin verecek mi?

    1. TayfunDemirbas dedi ki:

      Yani bugün yada yarın google kesinlikle bir gün destek vermek zorunda kalacak microsoft için. Şuan kullanıcı sayısı az diye hiçbir uygulamasını uyarlamak istemiyor fakat zamanla kesinlikle uyarlayacaktır. Ayrıca google de Windows Phone ‘ nin androidden işletim sistemi olarak stabilite olarak iyi olduğunu biliyor ve buda bir sebep google için.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık