Pazartesi , 18 Haziran 2018

Usbden format atma-USB ye Windows 7 & Windows 8 usb ye yazma

|Bu Yazi 14620 Defa Okundu.|

Usbden format atma-USB ye Windows 7 & Windows 8 usb ye yazma

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere windows 7 ve windows 8 i usb belleğe nasıl yazdıracağınızı yani Usbden format atmayı anlatacağım.

Günümüz teknolojisine ayak uydurmak gerekli sonuçta  sürekli format atmak gerektiğinde format CD si hazırlamayacağız artık. Yani istediğimiz zaman istediğimiz anda USB BELLEĞİMİZE FORMATIMIZI yazdırabileceğiz ve Usbden format atma işlemini yapabileceğiz ücretsiz bir şekilde.

Öncelikle bu işlemi yapabilmeniz için  en az 8 GB USB belleğe sahip olmanız gerekmektedir.

Evet hemen başlayalım ;

Öncelikle programı indiriyoruz.

WİNDOWS USB DVD TOOL DOWNLOAD

 1 )   Şimdi format işlemlerine başlayım ilk olarak programımızı başlatıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi BROWSE ye tıklıyoruz ve yazdıracağımız İSO dosyasını seçiyoruz. Daha sonra NEXT ‘ e tıklıyoruz.

 

windows-usbye-yazdirma1

windows-usbye-yazdirma1

2)   Şimdi USB DEVİCE butonuna tıklıyoruz .

windows-usbye-yazdirma2

windows-usbye-yazdirma2

3)   Ve son aşamaya geldik. Burada  ilk olarak sol taraftan FORMAT’ı yazdıracağımız USB BELLEĞİ seçiyoruz ve  BEGİN COPYİNG butonuna tıklıyotuz.

windows-usbye-yazdirma3

windows-usbye-yazdirma3

4) Eğer USB BELLEK boş ise yazdırma işlemi başlayacaktır. Fakat USB BELLEK içerisinde dosya varken şöyle bir uyaru verecektir. Bu uyarıda da USB ‘ye formatı yazdırmadan önce BİÇİMLENDİRMEM gereiyor biçimlendireyim mi diye soruyor. Erase USB Device diyerek formatlayarak işleme devam ediyoruz.

windows-usbye-yazdirma4

windows-usbye-yazdirma4

5) Bütün işlemler bu kadar ve format işlemi başladı. Aşağı yukarı 10-15 dakika arasında yazdırma işlemi bitecektir.

Bütün işlemler bittikten sonra formatı atarken hızına gerçekten çok şaşıracaksınız. 🙂 Çünkü normalde format atarken 45 dakika gibi bir süre sürüyor. Fakat USB den format atınca ben 15 dakika bile sürmüyor yani bende ilk format atarken çok şaşırmıştım 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Hayırlı günler.

14 yorum

 1. Merhaba ben bu yaptıklarınızı denedim fakat böyle bir sorun aldım yardım ederseniz sevinirim http://u1312.hizliresim.com/1j/f/vgjw9.png ilgin için tşk.

 2. Ama baska bir secenek cikmiyor G:(Removable Disk)’Ten baska :S (http://u1312.hizliresim.com/1j/f/vgmzk.png)

  • USB ‘ nin takılı olduğundan emin ol, bide USB yi taktıktan sonra bu işlemleri yap. Yine görmezse “Removable Disk” yazan yerin yanındaki REFESH butonuna bas. Küçük mavi buton. Yani bunları yapınca kesinlikle olması gerekiyor..

 3. Malesef olmadı herşeyi denedim…

 4. Merhaba tayfun bey,

  dediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirdim. Fakat usb i takıp bios ‘tan removable disc ( usb yok sadece bu gözüküyor.) seçtiğimde bu htayı veriyor ;

  reboot and select proper boot device
  or insert boot media in selected Boot device and press a key.

  bi fikriniz varsa alabilirim teşekkürler

  • Başlangıç dosyasını bulamıyor. Genelde bu hatayı harddiski görmeyince veriyor. Fakat sizdeki hatanın sebebi flash bellekten dolayı. Windows 8 i tekrardan USB ye yazdırınız ve farklı USB yuvalarına takarak tekrardan deneyiniz. Büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir. İyi günler.

 5. Merhaba,
  Bende flash’dan windows 8 kurmak istiyorum fakat bios ayarlarını değiştirip kaydet dediğim zaman kaydedip çıkıyor fakat geri bios ayarlarına döndüğüm zaman eski ayarlarına dönmüş olarak gözükmektedir.Nasıl düzeltilebilir bu durum

  • Öyle olmaması lazım ama neden oluyor acaba. Birde bilgisayarı açarken f6 dan f10 a kadar sürekli basarak deneyiniz. Bir tanesi direk boot ekranını karşınıza getirecektir ve usb yi seçerek direk devam edebilirsiniz.

 6. ben bu şekilde format attığımda eski windows kalıyo silinmiyo sanki üzerine yazıyomuşum gibi ooluyo burdaki direktifleri aynen uyguluyorum sonra boot menüden usb seçiyorum fakat bu şekilde oluyo kaçırdığım bi yermi var acaba yardımcı olabilirmisiniz

  • Format atarken diski biçimlendirip öyle kurmanız gerekiyor. Siz direk biçimlendirmeden kurduğunuz için çift işletim sistemi oluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*